Zuza Skrzyńska

by Zuza Skrzyńska

 

JUŻ NIEBAWEM RUSZA KOBIECA KOOPERATYWA ROZWOJOWA!

Już 20 września rusza klub online dla kobiet. KKR (Kobieca Kooperatywa Rozwojowa) to nowe miejsce w sieci, dedykowane wszystkim kobietom, które chcą się rozwijać i… wreszcie skupić się NA SOBIE. Na swoich potrzebach, emocjach, komforcie życia, własnym rozwoju zawodowym.

 

Jako mama, kobieta, przedsiębiorczymi, marzyłam od dawna o takim miejscu, w którym – w atmosferze wsparcia i wzajemnego szacunku – możemy się od siebie uczyć. Wspólnie motywować się do wprowadzania pozytywnych zmian w różnych sferach życia. Rozwijać się.

Przy czym mówiąc o rozwoju, wcale nie mam na myśli robienia „jak najwięcej i jak najlepiej”, ponieważ  jako kobiety zwykle bardziej umiemy zapieprzać, niż odpoczywać. Pomagać innym, ratować z różnych opresji, zapominając przy tym o sobie. Skupiać się na potrzebach dzieci, partnera bądź partnerki, siebie stawiając gdzieś na końcu szeregu. Odkładając swoje plany i marzenia na wieczne „kiedy indziej”. Łatwo się domyślić, że to nie poprawia samopoczucia. Wręcz przeciwnie.

Nie martw się, Kobieca Kooperatywa Rozwojowa to nie jest platforma zawalona materiałami, których nadmiar przytłoczy Cię i zniechęci do działania. Sama mam trudność z korzystaniem z kursów i platform, w których wszystkiego jest dużo (za dużo), nie wiadomo od czego zacząć i człowiek rezygnuje już na starcie, stwierdzając że i tak nie uda mu się tego wszystkiego przerobić. A przecież za to zapłaciłam!

W KKR w każdym miesiącu realizujemy jeden wybrany temat. Spotykamy się na czterech webinarach tematycznych, po których można dodatkowo zadać pytania w trakcie sesji Q&A, na 2-3 dni po każdym webinarze. Następnie realizujemy zadania i ćwiczeni z kart pracy, dołączonych do danego webinaru. Wspólnie motywujemy się i wspieramy w wykonywaniu ćwiczeń, rozmawiając o nich na zamkniętej grupie na Facebooku.

 

ZACZNIJ ROBIĆ TO, CO JEST DLA CIEBIE WAŻNE

W Kobiecej Kooperatywie Rozwojowej Wracamy do siebie! Do tego, co dla nas jest ważne. W oderwaniu od domu i codziennych obowiązków, a w pierwszej kolejności uczymy się… bycia ważną dla samej siebie. Brzmi patetycznie? Być może. Klub KKR to jednak nie tylko piękne założenia i wizje, ale konkretne, wspólne działania, które będziemy realizować krok po kroku na zamkniętej platformie klubowej i tajnej grupie na Facebooku.

W pierwszej edycji klubu, na przestrzeni sześciu miesięcy, będziemy przepracowywać takie tematy, jak:

 • radzenie sobie ze złością i trudnymi emocjami,
 • radzenie sobie ze stresem,
 • perfekcjonizm, dołujące porównywanie się do innych,
 • problem z odpoczywaniem, rozpoznawaniem i zaspokajaniem swoich potrzeb,
 • branie na siebie zbyt wielu obowiązków, nieumiejętność odpuszczania,
 • brak asertywności i trudność w komunikowaniu granic, zarówno względem dorosłych, jak i dzieci,
 • brak pewności siebie, a przez to trudność w realizowaniu swoich marzeń i planów, również na gruncie zawodowym,
 • szukanie pomysłu na siebie – obalenie przekonań, które przeszkadzają w rozwoju zawodowym i powiększaniu dochodów,
 • łączenie pracy z opieką nad dziećmi, powrót do pracy po „urlopie” macierzyńskim (wciąż dziwię się, że ktoś ten czas nazywa urlopem),
 • rozwijanie społeczności na Instagramie, promowanie i zwiększanie sprzedaży produktów za pomocą Instagrama.

To tylko część zagadnień, które będziemy poruszać w kooperatywie! Zapisz się na listę zainteresowanych, a jako pierwsza poznasz szczegółowy program pierwszej edycji klubu.

 

CZY KOOPERATYWA JEST DLA MNIE?

Kobieca Kooperatywa Rozwojowa jest miejscem dla Ciebie, jeśli chcesz się rozwinąć na polach, którymi w klubie się zajmiemy. Każde zagadnienie przepracowujemy z trzech perspektyw – macierzyństwa, relacji z innymi dorosłymi, biznesu. Dla przykładu, temat asertywności rozkładamy na części pierwsze, zwracając uwagę na różne jego aspekty:

 • negatywnych przekonań związanych z asertywnością, które utrudniają nam bycie asertywną,
 • asertywności i komunikowaniu granic w macierzyństwie (również względem dziecka),
 • asertywności w relacjach z innymi dorosłymi, także w miejscu pracy (względem współpracowników i szefa),
 • asertywności we własnym biznesie, również w kontekście wyceniania i sprzedaży swoich produktów czy usług.

Klub KKR jest dla Ciebie, jeśli chcesz rozwijać się chociaż w jednej z trzech płaszczyzn:

 • macierzyństwo i radzenie sobie z rodzicielskim stresem,
 • dbanie o swój dobrostan i zdrowie psychiczne,
 • biznes i działania marketingowe online.

Nie skorzystasz ze wszystkiego? Nie musisz! W Kobiecej Kooperatywie Rozwojowej możesz wybrać te tematy, które Cię interesują i skupić się tylko na nich. Jednocześnie cały czas będziesz mieć dostęp do wszystkich materiałów dostępnych na klubowej platformie i tajnej grupie na Facebooku. 

 

NIE WIEM, CZY MAM NA TO CZAS

Kiedyś też miałam takie obawy. Nieraz wykupywałam dostęp do webinarów, szkoleń, nagrań z konferencji. Dostęp mijał, a ja, przytłoczona ilością materiałów i długością nagrań, rezygnowałam z korzystania z nich, będąc w przekonaniu, że i tak tego nie ogarnę! Nie sztuką jest obkupić się w miliony szkoleń, sztuką jest faktycznie z nich skorzystać.

Dlatego każdy omawiany w kooperatywie temat jest podzielony na strawne kawałki, z konkretnymi ćwiczenia, do których wykonania zwykle nie będziesz potrzebować więcej, niż 15 minut dziennie. Na początku każdego miesiąca w klubie otrzymasz tracker, na którym będziesz mogła zaznaczać swoje postępy i skreślać kolejne wykonane zadania. 

Na tajnej grupie na Facebooku będziemy wspierać się w realizowaniu zadań i motywować do dalszej pracy. W grupie raźniej! Co tydzień spotkamy się też na lajwie, podczas którego będę odpowiadać na pytania klubowiczek, również te związane z bieżącymi zadaniami i zagadnieniami omawianymi w naszej kooperatywie.

 

„KIM JESTEŚ, ŻEBY DO MNIE GADAĆ W TAKIM KLUBIE?”

Być może takie pytanie przyszło Ci na myśl. Wcale bym się nie zdziwiła – dobrze wiedzieć, od kogo się kupuje! Nazywam się Zuza Skrzyńska, z wykształcenia jestem socjolożką, z zawodu specjalistką marketingu i komunikacji marki. Jestem też twórczynią edukacyjnego cyklu „Notatki z macierzyństwa” i autorką bestsellera: „Złość i trudne emocje w macierzyństwie. Jak sobie z nimi radzić?”. W ciągu pierwszych czterech dni od momentu rozpoczęcia sprzedaży ponad 2000 osób kupiło moją książkę! 

Nie jestem psycholożką ani psychoterapeutką. Dzielę się natomiast swoimi doświadczeniami z perspektywy osoby, która była kiedyś w tym samym miejscu, co Ty i próbując różnych rozwiązań, wprowadziła wiele pozytywny zmian w swoim życiu. Zarówno w obszarze biznesowym, w temacie dbania o swoje zdrowie psychiczne, a także w macierzyństwie. Wierzę, że taka perspektywa potrafi dać kopa do działania. Do tej pory już ponad 6000 osób dało mi znać, że pod wpływem promowania przeze mnie dbałości o zdrowie psychiczne, zdecydowały się sięgnąć po wsparcie specjalisty – psychologa, psychoterapeuty bądź psychiatry. 

Jestem wysokowrażliwą mamą dwóch dziewczynek, która ma za sobą doświadczenie depresji poporodowej. To właśnie macierzyństwo skłoniło mnie do wyjścia z perfekcjonizmu, pracoholizmu i pomagania wszystkim wkoło, tylko nie sobie. Do zadbania o własną kondycję psychiczną. Do wyzbycia się wyrzutów sumienia, uwierzenia w siebie i swoją wartość. Do założenia własnej firmy, czego zawsze się bałam, wątpiąc w swoje możliwości. W końcu, małymi kroczkami, zaczęłam wprowadzać zmiany, działając we własnym tempie.

Łączyłam opiekę nad maluchami ze stopniowym rozkręcaniem własnego biznesu. W ciągu roku zbudowałam na Instagramie społeczność liczącą niemal 50 tysięcy osób. Nie korzystałam przy tym z żadnych działań płatnych. W ciągu tego samego roku otrzymałam tytuł Doskonałości Sieci w kategorii Rozwój w plebiscycie Twojego Stylu i tytuł Wschodząc Gwiazdy w rankingu najbardziej wpływowych blogerów 2020 roku. Mam doświadczenie w tworzeniu produktów od podstaw i wdrażaniu ich na rynek. Prowadziłam szkolenia, warsztaty i konsultacje dotyczące rozwijania marki, usprawniania procesów zakupowych klienta oraz skutecznego marketingu online. Zarządzałam projektami w agencji reklamowej, prowadziłam też dział marketingu po stronie klienta. Swoją wiedzę z powodzeniem wykorzystałam w praktyce, budując w błyskawicznym tempie własny, dochodowy biznes.

Tym, co potrafię i czego się nauczyłam, będę się z Tobą dzielić w Kobiecej Kooperatywie Rozwojowej.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda